www.1xirani.com

عنوان بلاگ

این یک کپشن است
13 آگوست 2018

فوتبالِ بی فرهنگ؛ واکاوی اتفاقات اخیر فوتبال ایران/ تتو، سنگ و انگشت نماها

/
نوشته شده توسط
/
دیدگاه0


بهترین بت – در همین سه هفته ای که از آغاز لیگ برتر ایران می گذرد به اندازه 3 فصل حاشیه گریبان این فوتبال در ظاهر زیبا و در باطن بی سرو ته را گرفته است. فوتبالی که باید آسایش ذهنی ما مجنونان این ورزش را فراهم آورد به پتکی کوبنده بر اعصاب خط خطی این روزهای جامعه بدل شده است. فوتبالی که باید آرامش 90 دقیقه ای به دور از هر گونه تنش اخلاقی را برای ما فراهم آورد خود مایه اخلال در تفکرات روزمره ما فوتبالدوستان شده است.

درگیری های خونین تماشاچیان

 

کمیته انضباطی، فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ و تک تک باشگاه های فوتبال هرکدام به نوبه خود حاشیه هایی را برای این فوتبال ایجاد کرده اند که روح زیبا و مفرح این ورزش پرطرفدار به سیاهی شب بی مهتاب بدل شده است. قرارداد کی روش در فدراسیون روی هواست، کمیته انضباطی تتوی بازیکنان را از اخلاق سازی و زمینه سازی فرهنگی واجب تر می داند، سازمان لیگ به هر قیمیتی می خواهد بازی ها به سرانجام برسند، باشگاه ها ساعت به ساعت برای خود حاشیه می سازند، بازیکنان بی فرهنگی و مردم ستیزی را رواج می دهند و …

درگیری های خونین تماشاچیان

 

این اتفاقات نمونه یک جامعه کوچک از کشوری است که در آن زندگی می کنیم. خیابان ها مملو ازاین گونه بی فرهنگی هاست و هیچ راه چاره ای برای آن اندیشیده نمی شود تا روز به روز اینگونه رفتارها با زندگی روزمره ما ایرانیان خو بگیرد و به یک استراتژی اجتماعی در باطن و ساختار مردم تبدیل گردد.

پیشنهاد ویژه :  ادمین احمق!

صیادمنش و آقایی

 

آیا تصمیمات جزئی که به کلیات این اتفاقات دامن می زند بر عهده خود ما نیست؟ برای نمونه سنگ پرانی ها و فحاشی های هواداران استقلال خوزستان سرچشمه از اتفاقات تهران نگرفته بود؟ در هر دو صورت این حاشیه ها و صحنه های ناگوار را مردمی رقم زدند که خود تصمیم نهایی را در این موارد گرفتند.

درگیری های خونین تماشاچیان

 

شادی منشوری دو بازیکن جوان استقلال آیا جزئی از فعالیت های باشگاه بزرگ استقلال است یا خود این بازیکنان تصمیم به انجام چنین حرکت ناشایستی گرفتند؟ و یا درگیری کاپیتان های پرسپولیس با لیدر این تیم باید در فضای مجازی انتشار یابد یا اینکه توسط همین بازیکنان به مدیریت و ریاست بخش های مرتبط با باشگاه ارجاع داده شود. داستان باشگاهی مانند سپیدرود داستان هزار و یک شب است، نام باشگاهی دیگر در بطن لیگ برتر تغییر می کند و …

وضعیت نابسامان سپیدرود رشت

 

اینگونه پلیدی ها در فوتبال ما تا حدود بسیار زیادی به خود ما و نحوه رفتار اجتماعی ما که نشئت گرفته از رفتار خانوادگی تک تک ما ایرانی ها است بر می گردد. مقصر اصلی این اتفاقات تفکراتی است که باعث چنین تصمیمات اشتباهی در لحظه هایی حساس در ذهن ما جاری می گردد. حال اگر یک شخصیت اجتماعی معروف و محبوب باشیم که دیگر باید فاتحه این فوتبال را خواند که حتی در لحظه هایی که در مظان توجه همگان هستیم از خود بی خود شده و با انجام حرکات و رفتارهایی ناشایست خود را از عرش به فرش می کوبیم بی آنکه فهمیده باشیم.
http://www.varzesh11.com/fa/n/127937

پیشنهاد ویژه :  ترکیب احتمالی استقلال مقابل تراکتورسازی

برای پیش بینی بازی های فوتبال به صورت رایگان و با جوایز میلیونی روی لینک زیر کلیک کنید :

www.onexiran.com