www.1xirani.com

عنوان بلاگ

این یک کپشن است
12 آگوست 2018

رئیس کمیته انضباطی: برخی از مدیران نباید سر به هوا صحبت کنند

/
نوشته شده توسط
/
دیدگاه0


بهترین بت –  اسماعیل حسن‌زاده درباره اینکه آیا گزارشی از هفته سوم لیگ برتر به کمیته انضباطی رسیده است یا خیر، گفت: از روز گذشته (شنبه) در حال جمع‌بندی هستیم. ما از اتفاقات به صورت غیرمستقیم یا مستقیم و از طریق گزارش مقامات رسمی مطلع می‌شویم. با توجه به اینکه رسیدگی ما با لحاظ دفاع متخلفان و افرادی است که علیه آنها گزارش شده، باید به این افراد ابلاغ کنیم تا دفاعیات خود را انجام دهند. رسیدگی‌ها ادامه دارد و تلاش می‌کنیم در کمترین فرصت به حوادث هفته سوم بپردازیم. در 16 بازی هفته‌های اول و دوم لیگ برتر، یک چهارم بازی‌ها حاشیه انضباطی داشت که ما از این بابت خوشحال شدیم، اما متأسفانه دیدیم که چه اتفاقاتی در هفته سوم رخ داد، اتفاقاتی که مایه تأسف همه شد. کار ما رسیدگی به این موضوعات است و در اولین فرصت ممکن انجام وظیفه می‌کنیم.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا گزارش اتفاقات دیدار استقلال خوزستان – پرسپولیس به دست کمیته انضباطی رسیده است یا خیر، اظهار داشت: بله، این اتفاق افتاده است. با توجه به شرایط حاکم بر مسابقات و چه بازی‌هایی که ناظر مستقیم می‌فرستیم یا بازی‌هایی که احساس می‌کنیم باید لحظه به لحظه از اتفاقات بازی مطلع شویم، اولویت ما با گزارش مقام رسمی است.
رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در پاسخ به این پرسش که آیا آرای این کمیته تا هفته چهارم صادر می‌شود یا خیر، تصریح کرد: مگر اینکه اقدامات را به سرعت انجام دهیم. پس از اینکه گزارش به کمیته انضباطی برسد، باید به بازیکن یا تیم متخلف اطلاع دهیم که این 48 ساعت زمان می‌برد. تلاش می‌کنیم به وقت آماده شدن پرونده، رأی را صادر کنیم. در شرایط طبیعی، صدور رأی به هفته بعدی بازی‌ها نمی‌رسد، اما باید تلاش کنیم که سرعت کارمان را افزایش دهیم و افرادی که وظیفه ابلاغ و ارسال آرا را دارند، باید سریع‌تر این اقدام را انجام دهند تا به تعطیلی نخوریم. تلاش می‌کنیم در هفته جاری رأی را صادر کنیم. اگر هم یکی دو روز دیر شد، ما باید کار قانونی خود را انجام دهیم.
حسن‌زاده در این باره که گفته می‌شود اتفاقات دیدار استقلال خوزستان – پرسپولیس از دیدار پرسپولیس – فولاد در تهران آغاز شده و اینکه آیا در کمیته انضباطی درخصوص لیدرها نیز بحث می‌شود یا خیر، خاطرنشان کرد: طبق آیین‌نامه مقررات انضباطی جدید و اینکه کمیته انضباطی و رئیس آن نمی‌توانند درباره جزئیات پرونده رسیدگی شده صحبت کنند، به صورت کوتاه می‌گویم همه آنچه را که در گزارش بازی نوشته شده است و ما آن را عوامل حوادث می‌دانیم، بررسی می‌کنیم.
وی با انتقاد از صحبت‌های مدیران باشگاه‌هایی که کمیته انضباطی و فدراسیون فوتبال را مقصر جلوه می‌دهند، گفت: متأسفانه یک هفته مانده به یک مسابقه مهم، مصاحبه‌ای انجام شده یا شرایطی به وجود می‌آید که تیم از ورود به شهر تا اسکان در هتل با مشکل مواجه می‌شود. در سال‌های گذشته هم این موضوع را داشتیم. مصاحبه یک مدیر می‌تواند آرام‌بخش یا موجب تشویش بین هواداران باشد.
رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال که با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران صحبت می‌کرد، ادامه داد: پس از بازی یک مصاحبه از مسئول یک تیم دیدم که در لحظه‌ای که اتفاقات رخ می‌دهد، می‌گوید رئیس فدراسیون و کمیته انضباطی کجاست؟! کمیته انضباطی با تمام ضوابط به وظایفش عمل می‌کند. مقامات تیم و افرادی که تجربه دارند، باید حوادث را مدیریت کنند. وقتی آنها سر به هوا هستند و بی‌منطق صحبت می‌کنند، نگرانی ما بیشتر می‌شود. چون این افراد باید تکیه‌گاه کوچک‌ترها باشند. همه باید به گونه‌ای انجام وظیفه کنیم که از حوادث بکاهیم تا کیفیت تماشاگران ما در آسیا حفظ شود.
حسن‌زاده درباره توهین‌های قومیتی هواداران به هم و اینکه نیروی انتظامی هم قصد پیگیری اتفاقات رخ داده را دارد، گفت: شاید رسیدگی به این موضوعات در حیطه وظایف کمیته انضباطی نباشد، چون ما در حوزه فوتبال فعالیت می‌کنیم، اما نباید فراموش کنیم افراد مریضی هستند که فوتبال و ورزشگاه‌ها را به عنوان بستری برای مرض‌ها و غرض‌های ضدوحدت خود انتخاب می‌کنند. در نهادهای بیرون از فوتبال به این اتفاقات رسیدگی می‌شود. اگر دوربین‌های ورزشگاه، چهره افرادی را که تعمداً هنجارشکنی می‌کنند و می‌خواهند اغراض خود را به جامعه تزریق کنند،  ثبت کند، کمیته انضباطی این اختیار را دارد که کد ملی این افراد را ثبت و آنها را از ورود به ورزشگاه ممنوع کند یا اینکه آنها را در روز مسابقه باید خود را به یک مرجع معرفی کند. این اتفاق در کشورهای خارجی اتفاق می‌افتد و ما هم این توان را داریم.
وی با بیان اینکه باشگاه‌ها هم از این اتفاقات ناراحت هستند، تصریح کرد: نهادهای مربوطه باید این تماشاگران را شناسایی کنند، چون وحدت را زیر سؤال می‌برند و به جامعه ضربه می‌زنند. این افراد را باید از فوتبالیست‌ها و ورزش کشور جدا کرد. از این به بعد اقداماتی انجام خواهد شد. خود باشگاه‌ها هم نگران هستند و می‌گویند ما به لیدرها می‌گوییم که به شناسایی افراد هنجارشکن کمک کنند تا فوتبال به این بدنامی نرسد که باعث آشوب شود.
رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه محرومیت‌های اعمال شده دیگر تأثیر چندانی ندارد، عنوان کرد: این یک اصل پذیرفته شده است که محرومیت کمترین تأثیر را نه تنها در فوتبال، بلکه در دنیای مجازات دارد. وقتی یک سارق را یک بار تنبیه می‌کنیم، نمی‌توانیم قول بدهیم که او دیگر دزدی نمی‌کند. این موضوع که مجازات صد در صد بازدارنده نیست، بدیهی است. البته نباید این نکته را فراموش کنیم که رفتارهای غیرقانونی تنها به یک علت نیست. باید بررسی کنیم که ممکن است این فرد شاید شرایط اقتصادی خوبی نداشته که مجبور به دزدی شده است. اینکه کسی در فوتبال بگوید رکن قضایی فدراسیون فوتبال باید کار دیگری انجام دهد، درست نیست. کار ما هم وحی منزل نیست و ممکن است اشتباهاتی داشته باشد. تماشاگران ایرانی در آسیا، بیشترین امتیاز عددی را دارند و آسیا به تماشاگران ایرانی افتخار می‌کند.
حسن‌زاده ادامه داد: می‌بینیم برخی اوقات تماشاگران عربستانی یا کره‌ای محروم می‌شوند، اما از محرومیت هواداران ایرانی اغماض می‌شود، چون برگ برنده ما انسان‌های علاقه‌مندی هستند که گل سرسبد فوتبال آسیا به شمار می‌آیند. اگر این افراد ولو با یک ترقه هنجارشکنی کنند، دید آسیا تغییر می‌کند. ما دوست نداریم کسی را محروم کنیم، اما وقتی می‌بینیم که مثلاً باشگاه‌های استقلال و سپاهان هشت بار جریمه شدند و دوباره تخلف تکرار شد، مجبوریم از آیتم بعدی استفاده کنیم. باشگاه‌ها و به خصوص افرادی که در کانون هواداران باشگاه‌ها مسئولیت دارند، باید عملکرد خوبی داشته باشند. وقتی سنگی پرتاب می‌شود، می‌گویند کمیته انضباطی کجاست که جلوی این اتفاقات را بگیرد. این صحبت‌ها تزریق همین حوادث است. وقتی که مسئول بامنطق صحبت کند، هوادار هم با منطق رفتار می‌کند. رسانه هم در این موضوع سهم دارد.
وی در این مورد که گفته می‌شود برخی تماشاگران مواد مخدر مصرف  می‌کنند، گفت: این در حیطه صلاحیت ما نیست و اگر گزارشی در این زمینه موجود باشد، در کمیته اخلاق پیگیری خواهد شد. من بی‌اطلاع هستم.
http://www.varzesh11.com/fa/n/127850

پیشنهاد ویژه :  هموطن بگوز و بِبو تا کامروا شوی 😐 😂

برای پیش بینی بازی های فوتبال به صورت رایگان و با جوایز میلیونی روی لینک زیر کلیک کنید :

www.onexiran.com