www.1xirani.com

عنوان بلاگ

این یک کپشن است
13 آگوست 2018

بیانیه کمیته انضباطی در مورد سه هفته نخست لیگ برتر

/
نوشته شده توسط
/
دیدگاه0


بهترین بت –  پس از حضور قدرتمندانه تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران در جام جهانی 2018 روسیه که موجب اعتلای غرور ملی و شور و شعف اجتماعی شد، فصل فوتبالی 97-98 با مسابقات هفته های آغازین لیگ برتر  آغاز شد.
باتوجه به مقایسه انضباطی هفته های اول و دوم فصل جدید با مسابقات  سال گذشته که کمترین گزارش انضباطی از 16 مسابقه انجام شده واصل شد اولاً موجب خرسندی و رضایت گردید،ثانیاً  نوید  فصل فوتبالی آرام و منضبط را می داد.
لیکن در هفته سوم مسابقات ، اتفاقاتی در 3 مسابقه لیگ برتر به وقوع پیوست که اساساً زیبنده فوتبال کشور نیست ،زیرا  تماشاگران فوتبال ایران اسلامی همواره از نظر کمی و کیفی نه تنها موجب افتخار ملی کشور بلکه مورد تحسین مقامات فوتبال آسیا نیز بوده اند .
با بررسی گزارش مقامات رسمی مسابقات که قطعا با رسیدگی قانونی ، آرای مقتضی نیز در آتیه صادر خواهد شد.
لازم است موارد زیر جهت استحضار جامعه فوتبال کشور اعلام  شود:
1-امتیاز آورترین عامل در فوتبال ملی و باشگاهی کشور عزیزمان ایران،حضور پرشمار علاقه مندان به فوتبال است که همواره در سرما و گرما در کنار بازیکنان و مربیان و عوامل اجرایی فوتبال موجب دلگرمی شده اند ، لذا کمیته انضباطی نیز مصمم است تا جایی که ممکن است با اعمال تنبیهات جایگزین ، مانع حضور تماشاگران و هواداران واقعی فوتبال در ورزشگاه نشود.
2-با بررسی پرونده ها و باعنایت به تجربیات سالهای گذشته می توان قاطعانه اعلام کرد که هرجا مدیران و عوامل اجرایی باشگاه های میهمان و میزبان ،به ویژه مشوقین و کانون هواداران،اراده کرده‌اند و همکاری موثر در هدایت تماشاگران  داشته اند ، نتایج مطلوبی بدست آمده است و گاهی هم یک حرکت ناشایست با غیرقانونی موجب بروز تنش و التهاب در روی سکوها بوده است.
3-کمیته انضباطی ضمن اعلام مراتب تشکر و قدردانی از همه عوامل پر تلاش در ایجاد نظم و امنیت ورزشگاه ها و تقدیر ویژه از هواداران واقعی فوتبال تاکید می کند هرگونه رفتار غیرقانونی تماشاگران منتسب به تیم های میزبان و میهمان موجب تنبیه و مجازات تیم محبوبشان خواهد بود لذا چنانچه به عنوان هوادار دلسوز در کنار تیم خود هستند با ارتقای رفتار اجتماعی و ابراز فرهنگ والای ورزشی یار دوازدهم تیم خود باشید.
4- مسئولیت هدایت تماشاگران با مقامات باشگاه ها است لذا مقتضی است مدیران محترم باشگاه ها ضمن هدایت فرهنگی تماشاگران منتسب به باشگاه خود ، از هرگونه مصاحبه و انتشار اخبار کذب و التهاب آور که موجب تشویش اذهان علاقمندان به فوتبال می گردد پرهیز کنند.
5-مقررات انضباطی فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا و نیز مقررات انضباطی فدراسیون فوتبال ، این ظرفیت را دارد که با متخلفین ( اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی ) برخورد قانونی مناسب کند که در صورت لزوم کمیته انضباطی در فصل جاری فوتبال از تمام ظرفیت قانونی استفاده کرده و تنبیهات موثرتری مانند محروم کردن تماشاگران معلوم الحال و نیز کم کردن از تعداد تماشاگران در مسابقه های خاص را اعمال کند.
6-باتوجه به اینکه در مسابقات انجام شده در سه هفته گذشته جلوه های ویژه ای از اخلاق اسلامی و مهمان نوازی و تشویق تیم میهمان در ورزشگاه هایی صورت گرفته و این انتظار را داریم که هواداران واقعی فوتبال در هفته های آتی نیز ضمن همکاری با عوامل اجرایی مسابقات و رعایت شئونات اسلامی اقدامات چشمگیری انجام دهند و علی رغم اینکه مقررات انضباطی فوتبال صراحتاً به تشویق و تقدیر نپرداخته است ، این کمیته مصمم است در راستای ترویج فرهنگ و اخلاق هواداری و تشویق عوامل موثر در هدایت تماشاگران ، ضمن تقدیر و تشکر از کانون هواداران تیم های میزبان و میهمان ، پاداشهای مناسبی نیز در نظر بگیرد.
7-با اعتقاد بر اینکه تنها اعمال تنبیهات و محرومیت‌ها نمی‌تواند به تنهایی به بازدارندگی صد در صد منتهی شود، روشن است که ارتقای سطح فرهنگی ورزشگاه‌ها و ایجاد محیط آرام و نشاط آور روی سکوها نیازمند عزم عمومی و همت و همکاری همه عوامل برگزاری یک مسابقه است. لذا از همه مقامات باشگاه‌ها و مدیران اجرایی مسابقات و عوامل امنیتی و انتظامی تقاضا داریم تا با فراهم ساختن تمهیدات لازم برای ورود و خروج تماشاگران و محیطی مناسب برای حضور آنان در روی سکوها ، باهرگونه بی اخلاقی و هنجار شکنی برخورد کرده و عوامل بی نظمی در ورزشگاه ها را مطابق گزارش های معمول به مقامات ذی ربط اطلاع دهند.
http://www.varzesh11.com/fa/n/127998

پیشنهاد ویژه :  امروز تجمع ساعت ١١ جلوی وزارت ورزش

برای پیش بینی بازی های فوتبال به صورت رایگان و با جوایز میلیونی روی لینک زیر کلیک کنید :

www.onexiran.com