www.1xirani.com

عنوان بلاگ

این یک کپشن است
11 آگوست 2018

بر هواداران تراکتورسازی در آزادی چه گذشت؟!

/
نوشته شده توسط
/
دیدگاه0


بهترین بت – هرچه که نباشد همه جزء یک خاک و زیر یک سقفیم، همه از کوچک تا بزرگ به دور یک سفره ایم و همه در آخر یک از یک ارث برخودار خواهیم بود به نام ایران! پس چه کینه و بغضی در گلویمان قرار دارد که اینچنین برای سال ها قرار گرفته است که نمی توانیم برای یک بار هم که شده پس از نبردهای محبوبمان به یکدیگر به جای سنگ و آهن پاره،  شاخه گل هدیه دهیم؟

 

کافیست به پای درد دل تراکتوری ها بنشینید تا متوجه شوید چه در دلشان می گذرد! کافیست از آنها بخواهید دو کلام حرف حساب به شما بدهند، در آن زمان در خود فرو خواهید رفت و از موضع تند خود که اغلبا از تعصب های کورکورانه است کوتاه خواهید آمد و نقطه اشتراکاتی را با آنها پیدا خواهید کرد.

 

هواداران تراکتورسازی

 

از تراکتورسازی چهره تیمی منفور و پلید را در افکار عمومی ساخته ایم؛ دلیل آن چیست؟! آیا آنها نمی توانند تیمی انحصاری را برای خود داشته باشند؟ جز اینکه به فوتبال ایران جذابیت ویژه افزوده شود چه ضرر و یا منفعتی برایمان خواهد داشت؟ آیا کسی می تواند به صنعت نفت آبادان ایراد وارد کند که چرا تیم خود را عاشقانه دوست می دارند و برایش حاضرند جان بدهند؟ آیا می توان برای علایق انسان ها حد و مرز قائل شد؟

 

عشق و علاقه ما عمدتا ریشه در کودکی هایمان دارد، آیا می توان عاشق زادگاه خود نبود؟! اگر آنها را محروم از عشق به زبان مادری خود کرده باشیم، چگونه می توانیم طلب میهن  پرستی را داشته باشیم؟! وطن چه مفهومی در آن زمان خواهد داشت؟

پیشنهاد ویژه :  جهان چندم

 

هواداران تراکتورسازی

 

به هواداران تراکتورسازی در روز گذشته دقت کردید؟ آنها که بودند؟! بر اساس اعلام رسمی کانون هواداران این تیم، بیش از 80 درصد حاضرین در استادیوم آزادی از شهر های کرج، تهران و اسلامشهر و حومه خود را به سکو های آزادی رسانده بودند! این بدان معناست که آنها همان دوستان و همشهریانمان بودند! پس چه می شود هنگامی که به مخالفت از ما به هواداری تیم محبوب خودشان بلند می شوند، لقب دشمن می گیرند؟ این چه نوع از عدالت و قضاوت ناجوانمردانه است؟

 

چطور آن رفتارهای زننده در اهواز را محکوم می کنیم و از اعماق وجود خود احساس تاثر می کنیم، اما در این مورد هنگامی که بیش از ده ها نفر را آزادی از هواداران تراکتورسازی راهی بیمارستان می کنیم، لبخند رضایت بر صورتمان نقش می بندد؟ قسم حضرت عباس یا آن دم خروس مشهور؟ اگر ادعای جوانمردی و انسانیت داریم، چگونه می شود در بی رحمانه ترین حالت ممکن چون انتفاضه فلسطین که نبردی بر سر جان و وطن است، به سوی یکدیگر سنگ های بتنی پرتاب می کنیم و خون از دماغ یکدیگر آویزان می کنیم؟!

 

هواداران تراکتورسازی

 

آیا می توان دشمن را آزار داد و در ازایش دست دوستی دریافت کرد؟! برای خاتمه دادن این روزهای تاریک چه کرده ایم؟ جز اینکه خون های بسیاری از افراد بی گناه را در میادین ورزشی بریزیم؟ حالا چه شد؟ استقلال با پیروزی قاطع بازی را پشت سر گذاشت و تمام ما به خانه هایمان بازگشتیم، آیا احساس شرم در ما وجود ندارد؟ اگر چنین حسی در شما بابت اتفاقات روز گذشته وجود داشت بدانید قطعا هنوز انسانیت در شما جاریست اما اگر احساس رضایت قطعی در خود کردید، سریعا خود را به اولین روانپزشک معرفی نمایید!

پیشنهاد ویژه :  بوندسلیگا قرعه کشی شد ، دورتموند در گام اول به مصاف لایپزیگ میرود ...

 

کودکان و مردان بسیاری شرمنده از میهمان نوازی هایمان شب گذشته غرق در خون به خانه بازگشتند، با احساس رعب و وحشت و ناامنی! در مکانی که تمام دنیا در آن تفریح می کنند و زمان خود را صرف لذت بردن از فوتبال می کنند! اما دقیقا در این میادین با خود چه کرده ایم؟ چگونه می توانیم با این شرایط ادعای حضور بانوان در استادیوم ها را هم داشته باشیم؟!
http://www.varzesh11.com/fa/n/127769

برای پیش بینی بازی های فوتبال به صورت رایگان و با جوایز میلیونی روی لینک زیر کلیک کنید :

www.onexiran.com