www.1xirani.com

عنوان بلاگ

این یک کپشن است
13 آگوست 2018

از میراث جام تخت جمشید چه مانده است؟

/
نوشته شده توسط
/
دیدگاه0


بهترین بت –  چندین دهه پیش پایه های فوتبال ایران توسط اساطیری بزرگ بنا شد تا معمارهای تاریخی تخت جمشید همواره امضای خود را بر پای تاریخ کهن مستطیل سبز برجای بگذارند و پس از گذشت  حدود 4 دهه همواره و نامشان بر تاج تخت این یادبود جاودانه باقی بماند.

 

جام تخت جمشید

 

جام تخت جمشید فقط یک تورنمنت نیست! در دل این رقابت ها قهرمان های بزرگ آسیایی ساخته شده اند و پرچم ایران را در قاره کهن به اهتزاز درآورده اند، چرا که با نگاهی کوتاه به فوتبال فوق جذاب آن روز ها می توان به سادگی درک کرد که چرا از پایه های بتنی فوتبال اینگونه تمجید به  عمل می آوریم.

 

جام تخت جمشید

 

پاس تهران، تاج، هما، شهباز، ملوان و پرسپولیس و.. تاریخ سازان آن روزها، امروز در کجای این مستطیل های سبز قرار دارند؟ تاج با تغییر نام به استقلال شهرت یافت و پرسپولیس با تغییر هویتی 30 ساله با نام پیروزی زیست و در آخر به اصالتش بازگشت و دیگر باشگاه ها به سیاه چاله تاریخ پیوستند، چرا که به نظر می رسید زیاد علاقه ای برای حفظ میراث و تاریخ فوتبال ایران وجود ندارد!

 

گلاسکو رنجرز 1979

 

نمونه های اروپایی بزرگی را در این مسیر می توان نام برد که در این مسیر به زوال کشیده شده اند، همانند گلاسکو رنجرز که امروز در سطح دوم اروپا حضور دارد، اما نمونه های داخلی ما به طور کلی و از ریشه به نابودی کشیده شده اند! تفاوت در این است! امید و ناامیدی!

پیشنهاد ویژه :  مائوریتسیو ساری و جورجینیو به چلسی خوش آمدید

 

جام تخت جمشید پاس

 

امروز سالگرد آخرین دوره برگزاری جام تخت جمشید است که در آن تیم رویایی پاس توانست عنوان قهرمانی را به نام خود ثبت کند و آخرین نفس های خود و دیگر هم شانه هایش را به ثبت برساند..
http://www.varzesh11.com/fa/n/127964

برای پیش بینی بازی های فوتبال به صورت رایگان و با جوایز میلیونی روی لینک زیر کلیک کنید :

www.onexiran.com